Hejty

10 najlepších hlášok Lacka Borbélyho (týpek z STV)

maxresdefault

Legendárny športový komentátor z STV nás za mnohé roky obohatil nespočetným množstvom naozaj duchaplných hlášok. Z úcty k jeho géniovi, by tieto hlboké filozofické idey rozhodne nemali ostať zabudnuté. Pozrime sa teda spolu na najlepšie výroky, ktoré tento nespochybniteľný odborník dokázal zo seba vypustiť.

1. “Tento tím hrá nielen s lyrickým pátosom ale aj s dramatickým akcentom.”

-Ladislav Borbély komentuje ostatné úspechy slovenskej futbalovej reprezentácie.

 

2. “Bolo by veľmi zaujímavé analyzovať biomechaniku lobdy pri Ronaldových strelách, najmä pri tých s klesajúcou trajektóriou.”

-Ladislav Borbély nám naznačuje, že ani fyzika mu nie je cudzia.

 

3. “Oxlade-Chamberlain sa v komornom tempe vracal naspäť, už som len čakal kedy sa tam objaví sláčikové kvarteto a zahrá mu.”

-Ladislav Borbély sa právom rozhorčuje nad fyzickými indispozíciami mladého reprezentanta Anglicka.

 

4. “Kličko v tomto zápase pôsobí na svoje pomery akosi indisponovane a jeho tradičná egocentrická zápasová dominancia sa vytratila nevedno kam. V ringu operuje zväčša diagonálne, súpera si pripúšťa na skelet a často od neho inkasuje sériu na prvý pohľad lakonicky pôsobiacich, no v skutočnosti systematicky deštrukčných úderov, v ktorých prevláda Jenningsov koncízny pravý hák.”

-Ladislav Borbély je okrem futbalu naslovovzatým odborníkom aj do boxu.

 

5.  “Taktické poňatie hry zo strany Besiktasu je vysoko kontinentálne, by som povedal až sofistikované.”

-Ladislav Borbély oceňuje skvelú taktickú prípravu tureckého klubu slovníkom sebe vlastným.

 

maxresdefault

Ladislav Borbély – nedocenený mysliteľ

zdroj: https://www.youtube.com/2012svk

 

6.  “Gro totálnej defenzívy postavíme na prepracovanej alokácii obranných pavučiniek v synergii s pressingovým dogmatizmom a v symbióze s postulátom hermetickej obštrukcie tak, aby nedošlo k invazívnej penetrácii izolácie nášho pokutového územia..”

-Ladislav Borbély súhlasí so skvele predvádzanou obrannou hrou slovenskej futbalovej reprezentácie.

 

7. “Pozoruhodným znakom tejto španielskej mutácie útočnej hry je, že Španieli vzhľadom na svoju somatotypickú krehkosť dohrávajú súboje v zmysle predstieranej bolestivosti a agravácie,čím ťahajú od rozhodcov žlté karty pre súpera a chránia sa tak voči fyzickému dôrazu v ďaľších súbojoch a vytvárajú tak väčší priestor pre svoje dynamicko-technické uplatnenie v priebehu hry. Ide o pragmatický a účelový strategicko-taktický prvok umožňujúci efektívnejšie uplatnenie preferovaného spôsobu hry v útočnej fáze.Pri tomto spôsobe útočnej hry je lopta v neustálom pohybe ,ale aj hráči sa svojím pohybom približujú k pohybu lobdy a vytvárajú pre ňu postťažiskové alternatívy.” 

-Ladislavovi Borbélymu je jasné, že pri simulovaní hráčov sa dá aplikovať machiavellistické: “Účel svätí prostriedky.”

 

8.  “Ja z pozície nezaujatého futbalového diváka s dôrazom najmä na vizuálny faktor diania na ihrisku empiricky primárne preferujem moderný prototyp suicidálnych útočníkov.”

-Ladislav Borbély sa s nami podelil o svoje sympatie k hráčom so samovražednými sklonmi.

 

9. “Futbalová paradigma Barcelony mi pripomína herný štýl, ktorý som forsíroval počas svojho angažmá v FC Tatabánya. Bohužiaľ, evidentne som predbehol dobu a nedostalo sa mi mediálnej ani odbornej pozornosti ani uznania, ako v súčasnosti.”

 -Ladislav Borbély počas svojho angažmánu v druhej maďarskej lige písal históriu. Na jeho škodu o tom však vie len on sám.
10. “Mám rád diagonálne prihrávky cez strednú vertikálu do pravej vertikály s finálnym centrom do gólovej príležitosti.”
 
-Ladislav Borbély je zjavne nenáročný futbalový fanúšik.

 

 

Vaše obohatenie článku