Návody

Ako preraziť v hudobnej brandži v zopár jednoduchých krokoch?

shakira-face-shakira-12667559-1222-671

V dnešnej dobe nie je už naozaj vôbec ťažké preraziť na hudobnej scéne, najmä na tak malom trhu, akým je slovenský. K tomu, aby ste aj vy zažívali dennodenne život hviezdy, vám skutočne stačí tak málo!

Imidž

Nebudeme si klamať, imidž je oveľa dôležitejší ako hudba samotná. Je jedno o čom spievate a či vlastne vôbec spievate, keď sa viete predať a ukázať svetu, aký sladký život si užívate. Buďte nápadní! Noste výrazné doplnky, kusy oblečenia nech vám už len s princípu spolu neladia a prezentujte sa správaním, pre ktoré najkrajším eufemizmom je “excentrické”.

Hudba

Dobre priatelia, uznávam, aj hudba sama o sebe je dôležitá. Ale s tým si skutočne v dnešnej dobe nemusíte lámať hlavu, veď stačí len zapnúť rádio (a potom ho zas zhrozene vypnúť). Éteru vládnu jednoduché melódie, donekonečna sa opakujúce, s množstvom beatov. Stiahnite si do mobilu Autotune a ďalej sa o hudobnú stránku veci nemusíte zaujímať.

shakira-face-shakira-12667559-1222-671

Aj Shakira bude celá udivená, ako skvele si vediete! zdroj: forums.shakiramedia.com

Text

Aby som k vám bol úprimný, text je ešte menej dôležitý ako hudba. Ľudia si aj tak zapamätajú maximálne len refrén. Sadnite si s kúskom papiera a ceruzkou  v ruke a píšte prvé rýmy čo vám napadnú. Čím sú jednoduchšie a prvoplánovejšie, tým lepšie pre vašich fanúšikov. Pre uľahčenie začiatkov prinášame názorný príklad, ktorý voláme Balada o šunkových rolkách:

Vnúčik pani Oľky, dostal chuť na rolky. Oľka sa nezháčila, do kuchyne skočila. Kus chrenovej plnky zbalila do šunky. Zvyšok dala vnučke, mužovi aj mačke.

Ak by ste niečo takéto predniesli na jemný hip-hopový flow oblečení v župane a klobúku, úspechy by vás zaručene neminuli.

Tak ako, rozbiehate už zajtra úspešnú kariéru hudobníka aj vy?

Vaše obohatenie článku