Hejty Návody

Ako byť hipster?

Hipster_santa_feeldesain_00

Vlna týpkov, ktorí majú potetované krky a bicykle po prastarej mame pomaly ale isto opadá. Avšak jedno sa im rozhodne musí nechať. Je o nich počuť, je ich vidieť a hýbu spoločnosťou. Či už v dobrom alebo zlom slova zmysle.

Keď sa na slovenskej scéne prvýkrát použilo slovo “hipster”, priznám sa, nemal som ani tušenia, o čo ide. Možno ma ten termín chvíľu aj fascinoval a možno som sa sám hipsterom chvíľu cítil, kým som nepochopil, že ma skôr vystihuje slovo “geek”. Potom však začala tá druhá vlna, tá zábavnejšia, kedy začali byť hipsteri neskutočne otravní. Človek snáď ani nemohol vyjsť na ulicu, bez toho aby neuvidel chlapa, oblečeného ako žena, s účesom, ktorý kedysi nosili indiáni a dnes raw vege aktivisti.

Čo treba hipsterom ozaj nechať, je ako neuveriteľne sprofanovali a zdehonestovali niektoré vzhľadové črty, ktoré kedysi poukazovali na drsnosť a mužnosť. Veď kedysi, keď ste uvideli muža s bohatou a peknou  bradou, povedali ste si, aký poriadny chlapák to musí byť! Že akiste je to námorník alebo drevorubač, že má v rukách silu a testosterón mu len tak strieka von očnými kanálikmi. A čo to znamená dnes? Že si ten človek maximálne tak zlomí ruku keď vám bude vysvetľovať svoj prevratný start-up, ktorý je rovnaký ako tisíc ďalších.

zdroj: www.sofrep.com

Zatiaľ čo hipster ide na svojej kolobežke na rannú šálku tekvicového raw gluten-free decaf café latté, aby potom šiel do práce (mudrovať a actually nerobiť nič) je vysoko pravdepodobné, že stretne kopu takých ako je on sám. To nás vedie k ďalšiemu význačnému znaku tejto kasty ľudí, podivným bromancám. Sebe podobní hipsteri vytvárajú páriky, pri ktorých normálny človek rozmýšľa, či sú to len veľmi zvláštní kamaráti alebo sa ľúbia už aj intímnejšie. Spolu zdieľajú veľmi zvláštne pesničky, najlepšie také o ktorých nikto nikdy nepočul a znejú ako kotiace sa mačky, predčítavajú si Bukowského (alebo iného autora všeobecne v týchto kruhoch považovaného za mimoriadnu kvalitu) alebo si len tak skrátka robia na večeru tatarák, samozrejme bez mäsa a vajíčok, ale s fazuľou tofu a inými shitmi.

Ale aby sme nezneli ako hejteri, ktorým sa nedá nijako zavďačiť, treba uznať, že tieto entity sú vo väčšine prípadov inteligentné a vedia sa vyjadriť na veľa rôznych tém. To však nemení asi nič na tom, ako otravné a zbytočné bytosti to sú. A že nadpis je “Ako byť hipsterom?” Nuž, teda, prosím, nikdy sa ním nestaňte.

Vaše obohatenie článku